Jak lze využít kamerový systém?

Vzdálené sledování objektu

Máte kamerový systém a rádi byste měli kdykoliv přehled o sledovaném prostoru? Řešením může být mobilní telefon nebo internet.

Pokud vlastníte kamerový systém nebo uvažujete o jeho pořízení, tak se jistě zabýváte otázkou, jak vědět co se v objektu děje ve vaší nepřítomnosti. Řešení se nabízí hned několik, společně se podíváme na dvě zajímavé možnosti.

Připojení přes internet

Řešení je jednoduché, stačí mít kamerový systém vybavený PC záznamovým zařízením nebo DVR rekordérem připojeným k síti internet. Potom máte možnost odkudkoliv, třeba z klidu domova, pomocí PC s připojením k internetu sledovat online nebo ze záznamu co se děje v sledovaném prostoru. Samozřejmostí je krokování obrazu, přepínání mezi kamerami, zvětšení obrazu, uložení vybrané sekvence na disk, případně pořízení statických snímků.

Mobilní telefon

Prostřednictvím mobilního telefonu s internetovým prohlížečem je možné také sledovat obraz z kamer, nejsou ovšem dostupné komfortní funkce. Podmínkou dobré funkčnosti je mít k dispozici dostatečnou rychlost datového přenosu.