Z čeho se skládají kamerové systémy

Kamera

Kamera převádí obraz do podoby elektrického signálu vhodného k dalšímu zpracování. Na její kvalitě závisí kvalita výsledného obrazu. Kamery mohou i snímat a přenášet zvuk. Obraz z kamery je černobílý nebo barevný, objektiv se používá s pevně nastaveným ohniskem a clonou, v náročnějších aplikacích je osazen objektiv s plnou automatikou.

Záznam a správa obrazu

Pro sledování obrazu v reálném čase, případně ze záznamu, slouží monitor, v současné době se využívá LCD, je možný i klasický CRT. Data jsou ukládána na DVR rekordér, který je osazen HDD, jehož velikost odpovídá počtu nainstalovaných kamer a požadavku na délku archivace dat.

Další možností je použití speciálních kamerových PC systémů, které jsou tvořeny jednou nebo více videokartami a obslužným programem.

Ovládání a monitorování kamerového systému je možné také vzdáleně prostřednictvím počítače připojeného k internetu.

Přenosové zařízení

Bezdrátový systém Propojení kamer a záznamového zařízení je zpravidla řešeno samostatnými kabely. Tam kde by tato varianta byla technicky komplikovaná nebo by narušila vzhled objektu, je možné využití bezdrátové technologie přenosu obrazu i zvuku pracující na frekvenci 2,4 GHz.