Elektronické zabezpečení domu

Zabezpeceni stavby
Moderní zabezpečovací systémy nabízejí nejenom základní funkci zabezpečení domu, ale umožňují také napojení na další automatizaci rodinného domu. Nebudeme se zde zabývat vysvětlováním základních principů PZTS, tyto informace naleznete na stránce popisující zabezpečovací systém.

Volba principu zabezpečovacího systému
Na výběr máte mezi klasickým kabelovým alarmem a bezdrátovým systémem. Při volbě hraje hlavní roli v jaké fázi se rozhodujete pořídit zabezpečení. V případě hrubé stavby je rozumné zvolit klasické drátové zabezpečení, u již dokončeného domu je ideální volbou bezdrátové zabezpečení.

Ovládání zabezpečení

  • Zabezpeceni stavby Klávesnice - nejvíce rozšířený způsob ovládání zabezpečení pomocí kódu zadaného na klávesnici ve vstupní části domu.
  • Klíčenka - v případě dětí nebo seniorů může být ovládání klávesnicí obtížné, proto je možno doplnit bezdrátový ovladač (klíčenku), který má dvě tlačítka pro zapnutí a vypnutí zabezpečení.
  • Mobilní telefon - dnes je již samozřejmostí osazení ústředny GSM komunikátorem (GSM alarm), který umožňuje plné ovládání zabezpečení.

Signalizace poplachu

  • Zabezpeceni stavbySiréna - v případě poplachu upozorňují okolí akusticky sirénou a opticky blikačem, že se u Vás něco děje.
  • GSM alarm - v dnešní době je již standardem osazovat ústředny GSM komunikátorem, který Vás nejenom informuje o poplachu v domě, ale umožňuje řadu dalších užitečných funkcí.
  • Pult centralizované ochrany (PCO) - bezpečnostní agentura po vyhlášení poplachu vysílá na místo zásahovou jednotku, která provede kontrolu domu a případné zajištění pachatele. Napojení na PCO je pomocí GSM komunikátoru, pevné linky nebo speciálního radiového spojení.

Dělení zabezpečení domu do sekcí

Současné zabezpečovací ústředny umožňují rozdělit střežené prostory do více částí (sekcí). Toho lze s výhodou využít při nočním zabezpečení, kdy je není střežena klidová část domu.

Na samostatné stránce jsme pro Vás připravili ukázku zabezpečení domu.